NEDEN KİLO ALIYORUZ

Reklam
NEDEN KİLO ALIYORUZ

Büyük şehirlerde; yoğun geçen bir iş günü sonrası, trafikte kaybedilen zaman, evde geçirilen sürenin gittikçe azalması, eve ulaşıldığında tüm günün beden ve ruh yorgunluğu üzerine en az emekle hazırlanan besinlerden makarna veya bir telefonla evimize kadar gelen büyük boy pizza, yemekten sonra sağlık için yararlılığı son günlerde sıkça vurgulanan fındık, ceviz ve diğer yağlı tohumları bir avuç yerine birkaç avuç yemek günlük kalori gereksinmemizin çok üstünde besin alımına neden olurken yeme alışkanlıklarımızı da farkında olmadan değiştiriyor. Halbuki iyi bir eğitim, daha iyi bir iş, iyi bir yaşam için yıllarca kendimize emek verir, yatırım yaparız. Hedeflerimize ulaştığımızda birde bakarız ki fazla kilolar ve buna bağlı sağlık sorunları ile boğuşmaktayız.

Sağlığımıza göstereceğimiz özenin geleceğimize yaptığımız yatırım olduğunu bilir ve tüm gün boyunca işimize verdiğimiz emeğin belki de çok daha azını akşam eve gittiğimizde kendimize gösterip hazırlayacağımız sağlıklı basit tarifler, uzun vadede kendimizi daha iyi hissettirerek en iyi ödülü bize verir.

Hafif, sağlıklı, özenli bir akşam yemeğinden sonra, ertesi günün kahvaltısı için sandviç poşetine koyacağımız, sevdiğimiz peynirlerden her hangi birinden abartılı olmayan bir parça veya yanında kalori gereksinmemize göre 1-2 dilim tam buğday veya çavdar ekmeği ve biraz mevsim yeşillikleri oldukça pratiktir.

Yaşam boyu diyet uygulamak elbette sevimsizdir. Sağlıklı beslenmek aslında bir yeme disiplinidir ve iş kariyerimiz kadar önemlidir. Hatta işimizdeki hedeflerin bize olan getirilerinin keyfini çıkaracağımız yıllarda karşımıza çıkacak sağlık sorunlarını da ertelemiş oluruz.

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: