KRİLL NEDİR?

Reklam
KRİLL NEDİR?

Eupsausai Superba olarak da bilinen Krill, genellikle suyu soğuk okyanuslarda bulunan ve plankton ve alglerle beslenen karides benzeri küçük bir kabukludur. Krill 8 yıla kadar yaşayabilmektedir. Dünya da en çok bulunan ve aynı zamanda dünyadaki en büyük biyokitle olma özelliğine sahiptir. Antartika kıyıları ile sezonluk buzlu olan kenarı arasında, tahmini olarak 400-500 milyon metric ton kadar bulunmaktadır.

Antarktika krili, civa ve ağır metallerle kirlenebilen balıkların aksine, yalnızca saf ve temiz sularda yaşar.

Krill yağı, balık yağına benzer,  Omega-3’ün bir biçimidir. Euphausia superba diye adlandırılan Krill türlerinde  doğal bir biçimde bulunan bir yağdır.Krill yağı, çoğunlukla Omega-3’ün bir üst kaynağı olarak  bilinmektedir ve astaxantin olarak bilinen çok güçlü bir antioksidan  içermektedir. Antioksidanlar, vücudumuzu serbest radikallerin hücrelere  verdikleri zararlardan, belirli kronik hastalıklara neden olan dengesiz  maddelerden koruduğu için çok önemlidir.

            Diğer birçok antioksidanın yapamadığını,  Krill’in astaxantin’i, gözleri, beyni ve merkezi sinir sistemini serbest  radikal zararlardan koruyan beyin-kan bariyerini çaprazlar.Ben Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak Krill yağını Rabbimizin bizlere bir lütuflarından olarak görüyorum.

 Krill yağı;
-Balık yağından 48 kat
-Coenzyme den 34 kat
-Yaban Mersininden 8 kat
-Kızılcıktan 4 kat daha fazla antioksidan özelliği bulunmaktadır.
Faydaları ;

Kalbi korur.

Kan şekeri seviyesini ayarlamanıza destek olur.
Bayanlarda adet öncesi belirtileri azaltır.

Zihinsel fonksiyonlarınızı geliştirir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Eklem ağrılarını giderir.

 

 

 
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: