Ultra Ice Lıpocryo Nedir ve Nasıl Uygulanır ?

Reklam
Ultra Ice Lıpocryo Nedir ve Nasıl Uygulanır ?
Zayıflamada Son Trend
Ice Lipo Cryo  oldukça etkili, güvenli ve sonuçları düzgün olan bölgesel incelme yöntemidir. Sonuçlarının  düzenli olmasının nedeni  bütün yağ hücrelerinin kristalizasyona  aynı tepkiyi vermesindendir.
Bu ne demektir?
Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apoptoza uğrayacağı için vücut silüetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.Ice Lipo Cryo  yöntemi, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir.

lipocryo             

Bu yöntem, oldukça etkili, güvenli ve sonuçları düzgün olan bölgesel incelme yöntemidir.

 

 

 

 

 

 

Yöntem dondurma veya dondurulmuş besin yiyen çocukların ve soğuk bölgelerde binicilik yaparken dar pantolon giyen bayanların bacak iç kısımlarında deri bütünlüğünün bozulmamasına rağmen yağ dokusunun azaldığının tecrübe edilmesi sonucu yapılan araştırmalardan ilham alınarak geliştirilmiştir.

ICE LİPOCRYO YÖNTEMİ İLE İNCELME ?                 

Ice Lipo Cryo cihazı, kontrollü soğutma yaparak yağ dokusunu – 9 °C derecede dondurarak (ya da dokudaki ısıyı çıkararak) yağ hücrelerinin kristalizasyonunu sağlar ve bu hücrelerin kendilerini programlı olarak öldürmelerine yol açarak yavaş yavaş ve ilerleyici bir şekilde yağların vücuttan doğal yolla atılmalarını sağlar.

 

Bu esnada herhangi bir medikasyona gerek duyulmaz. Liposuction sonrası nekahat döneminde  görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

 KİMLER İÇİN UYGUNDUR ?       
  • Ice Lipo Cryo yöntemi, vücut kitle indeksi normal veya normalin biraz üstünde, normal kilosunda yada 10 kiloya kadar fazlası olan, genel olarak kilosu olmayıpta belirli bölgelerindeki (sırt, karın , basen, yan simitler, kollar, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi) inatçı yağlanmaları olan kişilerde,
  • Özellikle 40 yaş üstü bayanlarda, doğum sonrasında, menapoz sonrasında  bölgesel fazlalıklarda,
  • Masa başında oturan kişilerde,
  • Çok düzenli spor yapıp beslenmelerine dikkat etseler bile  karın bel bölgelerindeki simit şeklinde yağlanma olan kişiler  için çok uygundur.

ozalpkaya

Kalp pili olanlarda, ritm problemi olan hastalarda, protez ve ortez takılı olan hastalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çünkü cihaz herhangi bir akım veya benzeri bir yöntemi kullanmamaktadır.18 yaş ve üzeri bayan ve erkeklerde kullanılabilir.

Hamilelerde doğumdan 3 ay sonra ve sezeryan ameliyatından 6 ay sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir. Ancak yara izi üzerinde oluşan kızarıklığın geçmesi kişiye göre 1-2 gün sürebilir. Bunun dışında bir yan etkisi yoktur.

ICE LIPOCRYO NASIL ÇALIŞIR      

 
Özel uygulama başlığı, uygulama yapılacak alana yerleştirilir, vakum etkisi özelliği ile birlikte deri altı dokuyu kavrar ve seçici krio-teknolojisi sayesinde o bölgeyi dondurur.

 

 

 

 

 

Deri altı dokuda bulunan yağ hücreleri (adipositler) çoğunlukla doymuş yağ asitleri bakımından zengin hücrelerdir ve bunlar özellikle maruz kalınan soğuğa ve donmaya karşı hassastırlar; yağ hücrelerinin tersine, deri altı dokusunda bulunan kan damarları, periferik sinirler, melanositler, fibrositler ve fakir yağ hücreleri ise soğuğa karşı çok daha az duyarlıdırlar.

 

Bu karakteristik özellikleri nedeniyle Ice  LypoCryo çevre dokulara zarar vermeden adipositlerin doğal olarak elimine edilmesini sağlar.

YAĞ HÜCRELEME NASIL ELİMİNE EDİLİR ?         
Ice Lipo  Cryo  uygulaması yapılan bölgede direkt ve dolaylı etkiler meydana gelir.

 

 

 

 

 

Direkt etkiler: Uygulama yapılacak alan özel vakum tekniği ile hapsedilerek kademeli olarak -9 dereceye kadar dondurulur.

Bunun neticesinde o bölgedeki yağ dokuları kristalize olur. Kristalizasyona müteakip apoptoz süreci başlar ve ilerleyici hücre çözülmesi ile 2 ila 4 haftalık dönem içinde kademeli olarak lipid salınımı olur.

Dolaylı etkiler: sempatik sinir sisteminin uyarılması lipolizin aktiflenmesine neden olur.

KAÇ SEANS GEREKİR ?                  
Yağ dokusu kalınlığına ve azaltılması istenilen miktara bağlı olarak, 1 ila 3 seans gerekir.

 

 

 

 

 

Aynı bölgeye ikici seans için 4 hafta  bekleme süresi önerilir.

LIPOCRYO'DAN NASIL SONUÇLAR BEKLEMELİYİZ        
Memnun olabileceğimiz sonuçları görmek için minimum 4 hafta beklemek gerekir. Bu sırada yeni bir seansa gerek olup olmadığına karar verebiliriz.
UYGULAMA SÜRESİ NEDİR ?                
Tedavi edilecek alanın boyutuna bağlı olarak , tüm alanı kapsayacak şekilde  bir veya daha çok sayıda uygulama gerekebilir. Örneğin, karında iki uygulamaya ihtiyaç vardır; bir tanesi her iki yan için ve ikincisi alt karın bölgesi için.

 

 

 

 

 

Her uygulama, uygulanacak alanın kapsamı ve adipoz dokunun kalınlığına bağlı olarak seans süresi 20 ila 45 dakika arasında değişebilir.

DİGER YÖNTEMLERDEN FARKI NEDİR ?        
Ice LipoCryo adipositleri seçerek ve kontrollü olarak dondurur, böylece yağ hücrelerinin doğal olarak azalmasına yardımcı olur. Neticelerinin gözle görülür. Kişiye radyofrekans, lokal ultrasound, lazer gibi yöntemlerin bitişik dokulara zarar verme riskini önleme imkanını sunar.

 

 

 

 

 

Ice Liporyo yöntemi,soğuk lipoliz,kavitasyon ve liposuction yöntemine alternatif olmamakla birlikte, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler içinde iyi bir alternatiftir.

 
NETİCE KALICI MIDIR ?                 
Ice LipoCryo yöntemi ile adipositler elimine olacaklardır. Önce lipidler serbest kalacaktır ardından doğal bağışıklık sistemi tarafından sindirilerek yavaş yavaş ortadan kalkacaklardır.

Ice Lipocryo, seçici, yağ dokusunun azalmasını sağlayan, bölgesel incelme yöntemlerinden biridir.

Cihaz, bölgesel yağ birikimlerini azaltarak vücudu şekillendirir. Liposiction gibi yağ aldırma ameliyatlarına alternatif cerrahisiz bir yöntemdir.

Vücut şekillendirmede, uygulanan bölgelerde, orantılı ve düzgün bir zayıflama görülür. Uygulama sonrasında çökmeler görülmez.

Cerrahi olmadığı için kanamasız ve ağrısızdır. Uygulama sırasında istenilen şeyle vakit  geçirilebilir. (kitap, dergi, gazete okumak gibi)

 

 

UYGULAMADAN FAYDALANAMAYACAK KİŞİLER

* Soğuk alerjisi olanlar

*Hamileler

*Emzirme dönemindeki  anneler

*Karaciğer ve böbrek ile ilgili bozukluğu bulunanlar

*Göbek bölgesinde uygulama yaptırmak isteniliyorsa batın bölgesinden son 6 ayda operasyon geçirenler

*Kriyoglobulinemi adını verdiğimiz  hasta grubuna uygulama yapmıyoruz.Lipocryo, genel durumu iyi olan sağlıklı kişilerin bu uygulamayı almasında sakıncalı bir durum gözlenmemiştir. Sistem ABD’den FDA onayı da almış ve CE Belgesi bulunmaktadır.

ice_lipo_cryo

4 handpieces Lipo Cryo Lipocryo lipofreeze criolipolise machine system device

lipocryo_ozalpkaya

LİPOCRYO ÖNCESİ VE SONRASI 

lipo_cryo_ozalpkaya3lipo_cryo_ozalpkaya7

lipo_cryo_ozalpkaya15lipo_cryo_ozalpkaya13lipo_cryo_ozalpkaya12lipo_cryo_ozalpkaya11lipo_cryo_ozalpkaya8lipo_cryo_ozalpkaya5lipo_cryo_ozalpkaya4

İrtibat ve Randevu : 0 (422) 502 14 84 GSM: 0 545 371 72 41

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: